Sposoby na spędzenie wolnego czasu

Bywają takie dni, że każdy z nas ma dla siebie więcej czasu, a co za tym idzie, zastanawia się, jak go wykorzystać. Najlepiej zrobić coś kreatywnego, bo w ten sposób cenne minuty nie przeciekną nam przez palce w poczuciu, że zostały zmarnowane.
Sposobów na spędzenie wolnego czasu jest całe mnóstwo. W zależności od pory roku, chęci, czy pomysłów możemy zrobić wszystko. Od leżenia w błogiej bezczynności, po wyjście ze znajomymi do kina, czy na pizzę. Ilu ludzi, tyle pomysłów na spędzenie sobotniego popołudnia lub zaplanowanego urlopu. Wystarczy tylko trochę kreatywności. Okej, do rzeczy. Dzisiaj przygotowałam dla Was kilka pomysłów na to, jak spędzić wolny czas :).


#1 Zaparz gorącą herbatę i trochę poczytaj
            - koniecznie w ciszy i bujanym fotelu –

Fotel stojący przy oknie to dla mnie wymarzony kącik do czytania, gdyż daje najwięcej światła, a parapet (może być też kaloryfer!) świetnie nadaje się do tego, żeby odstawić kubek ulubionej, gorącej herbaty.

#2 Weź ołówek, kartkę i miej głowę pełną pomysłów
            - bo czasem warto coś narysować -

O tak! To zdecydowanie jeden z moich ulubionych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Nie mówię już może o tym, że rysownik (lub blok) można zabrać ze sobą wszędzie i korzystać z niego, kiedy tylko przyjdzie ochota.  Poza tym, rysowanie w plenerze to też sztuka!

#3 Idź na spacer
            - w towarzystwie albo i bez, czasem warto zabrać aparat –

I to jest sposób na połączenie przyjemnego z pożytecznym. Spacerując, spalimy kalorie, dotlenimy głowę, czy całkiem przypadkiem odkryjemy ciekawe miejsca. Tutaj aparat może okazać się bardzo przydatny, bo jeśli idziemy bez towarzystwa, to mamy czas, żeby uchwycić coś ładnego albo po prostu poćwiczyć.

#4  Obejrzyj lubiony film
            - filmy i seriale też umilają czas –

To chyba najlepszy sposób na odpoczynek po ciężkim dniu. Poza tym, jeśli akurat oglądamy komedię, to bez większego wysiłku możemy poprawić sobie humor i skupić swoją uwagę na dłużej w jednym miejscu (to znaczy przed telewizorem!)

#5 Połącz przyjemne z pożytecznym
            - i napisz ciekawy post na swojego bloga –

Ten punkt powinien znaleźć się na liście blogerów, którzy nie zawsze znajdują czas na pisanie artykułu bezpośrednio przed publikacją. A jeśli mamy wolny czas i wenę twórczą, to dlaczego jej nie wykorzystać?

PS. Jakie są Wasze sposoby 
na spędzenie wolnego czasu?

Pozdrawiam,
Marzena


Udostępnij ten post

5 komentarzy :

 1. Ojoj, ja nie narzekam na nudę, ale nie sprzedam nikomu pomysłu na sposób spędzania wolnego czasu, bo ograniczam się do rzeczy stricte kreatywnych - szydełko, ołówek, aparat, czyli albo coś, co kocham, albo to, czego nie mogę robić w każdej innej sytuacji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mój sposób na spędzanie czasu ostatnio to długie spacery. Codziennie taki sobie serwuję i w ten sposób moją wolną chwilę pożytkuje na długi spacer szybkim tempem, co i dla mojego ciała na dobre wychodzi ;) Oprócz tego książka to dla mnie też bardzo ważny punkt! ;) Z reguły wolę ciszę i spokój moich czterech ścian, ale czasem wyjście ze znajomymi też mile widziane. To ostatnie zależne już od nastroju ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. To z kartką, ołówkiem i rysowaniem to niby oczywiste, choć ja tego nie robię. Po prostu nie mam talentu do rysowania. Natomiast spróbuję powypisywać sobie pomysły, więc trochę mnie zainspirowałaś.

  OdpowiedzUsuń
 4. Spacer albo herbata z książką to jest to! Zależy od pogody, bo czasem lepiej zrelaksować się w domu,a czasem trzeba przewietrzyć szare komórki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Polecam w czasie wolnym uprawianie sportu, co jest korzystne zarówno dla zdrowia w wymiarze fizycznym jak i psychicznym. W trakcie wysiłku uwalniane są różne hormony, dzięki którym mimo zmęczenia czujemy się zrelaksowani.

  OdpowiedzUsuń

* Drogi czytelniku, dziękuję za komentarz!
* Jeśli blog przypadł Ci do gustu, zachęcam do obserwacji!
* W wolnym czasie staram się odwiedzać Wasze blogi!
* Komentarze, które są obraźliwe w stosunku do autorki i czytelników nie będą przeze mnie zatwierdzane!